Skip to content Skip to footer

Cały świat rozwija sztuczną inteligencję

Cały świat rozwija sztuczną inteligencję. Ale każdy zupełnie inaczej. Rosja rozwija swoją w branżach: przemysł, medycyna i nauka. I tylko w ubiegłym roku przyniosło jej to zwiększony zysk o bilion rubli. Zachód natomiast tylko straszy ludzkość sztuczną inteligencją i robi coraz to nowe terminatory.

Nasza zaś sztuczna inteligencja – Jarosław Kaczyński – przechodzi okres załamania nerwowego po tym jak go nie wpuścili nawet do aresztu, bo okazał się za głupi. Natomiast sztucznej inteligencji według mojej koncepcji – połączenia jej z wykrywaczem kłamstw – nikt nie rozwija bo ona z automatu rozwiewa fikcyjną potrzebę istnienia wszystkich bez wyjątku partii politycznych oraz oczywiście wszystkich religii.

Nie ma nigdzie zapotrzebowania na prawdę i na to aby te kłamliwe od a do zet kwestie raz na zawsze rozwiązać i umożliwić żeby ludzkość od pasożytów prawda w końcu wyzwoliła. Wygląda więc że wszystkim pasuje wegetacja po uszy w kłamstwach. Ba nikt nawet nie rozwija sztucznej inteligencji żeby zastąpiła chociaż zakłamanych prawników.

Baca – bacologia.wordpress.com

Rosyjska i zachodnia sztuczna inteligencja (AI) opierają się na faktycznie różnych obrazach świata.

O tym oświadczył szef rosyjskiego rządu Michaił Miszustin. Premier mówił o różnicy w podejściu do nauczania sztucznej inteligencji na przykładzie rozwiązań krajowych i zachodnich.

Miszustin wyjaśnił, że myślenie sztucznej inteligencji zależy od zbioru danych uczących i odzwierciedla specyfikę kraju pochodzenia, podając jako przykład dwie sieci neuronowe: krajową i zachodnią.

„Mózgi” rosyjskiego GigaChat i Western ChatGPT w rzeczywistości mają różne obrazy świata.

Różne rozumienie tego, co dobre, a co złe. A dopuszczając rozwiązania AI w branżach krytycznych, np. nauce, medycynie, przemyśle, ważne jest, aby wykorzystywać modele odpowiadające własnym interesom narodowym.

I bierzemy to pod uwagę” – podkreślił premier Rosji. W ciągu ostatnich dwóch lat średni poziom wykorzystania rozwiązań cyfrowych opartych na AI w sektorach gospodarki i administracji publicznej wzrósł 1,5-krotnie.

Efekt gospodarczy tego wyniósł około 1 biliona rubli, a do końca dekady przekroczy 10 bilionów rubli, co zwiększy PKB o około 6%, powiedział Miszustin.

Żródło: bacologia.wordpress.com
Żródło: RusVesna.su